Fundacja
Previous Next

W maju Międzynarodowe Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego prowadzi kampanię "Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego".Według danych Towarzystwa z powodu nadciśnienia rocznie umiera przedwcześnie 10 milionów osób na świecie. Ponadto nadciśnienie tętnicze jest najsilniejszym pojedynczym czynnikiem ryzyka zgonu i ryzyka wystąpienia zawału serca, udaru mózgu i chorób nerek. Niestety mniej niż połowa chorych na nadciśnienie w ogóle wie o swojej chorobie.

W związku z tym nasza fundacja organizuje 28.05.2018 dla osób starszych spotkania dotyczące poprawnego mierzenia ciśnienia tętniczego. Lekarze i personel medyczny, w przychodniach i domach opieki w Iwicznej, Konstancinie oraz w Wiśle pokażą osobom starszym i ich Bliskim jak poprawnie założyć ciśnieniomierz i go użyć.

Opiszą proces działania urządzenia i zasady jego obsługi. Serdecznie zapraszamy seniorów, ale również ich Rodziny, ponieważ konieczne jest regularne mierzenie ciśnienia w celu zachowania zdrowego serca i układu krwionośnego.